Jak wszyscy zapewne dobrze wiemy, nie ma kosmetyku uniwersalnego, który pasowałby każdemu.

Każdy z nas ma inną cerę i inne problemy związane ze skórą, dlatego też warto dobierać kosmetyki indywidualnie, niekoniecznie sugerując się opinią innych osób. Mimo tego jest kilka produktów, a raczej składników kosmetyków, które powinny znaleźć się w Twojej kosmetyczce zimą.

Po pierwsze – nie rezygnuj z kremu z filtrem!

Utarło się przekonanie, że kremów z filtrem UV powinniśmy używać tylko latem, kiedy jest dużo słońca. To jednak nieprawda.

Promieniowanie UV towarzyszy nam przez cały rok, i chociaż zimą jest ono mniejsze, to nie powinniśmy rezygnować z ochrony przeciwsłonecznej. Możemy wybrać niższy faktor, nie musi to być koniecznie spf 50, ale nie rezygnujmy z niego całkowicie.

Po drugie – nawilżenie i regeneracja

Zimą nasza skóra poddawana jest trudnym warunkom atmosferycznym, dlatego też potrzebuje ona naszej szczególnej troski. Warto zaopatrzyć się w kosmetyki mocno nawilżające, mające w składzie na przykład skwalan lub kwas hialuronowy, oraz te regenerujące skórę, na przykład z ceramidami.

Pozwolą nam one zapobiec wysuszaniu się skóry, zadbają o odpowiednie nawodnienia naskórka, jak również nie dopuszczą do uszkodzenia bariery hydrolipidowej.

Po trzecie – złuszczanie

Jesień i zima to idealne pory roku na wprowadzenie do pielęgnacji kosmetyków z kwasami. Te produkty pomogą nam pozbyć się martwego naskórka, wygładzą skórę, wyrównają jej koloryt, wspomogą leczenie trądziku oraz będą działać przeciwstarzeniowo.

Wybór kwasów w kosmetykach jest bardzo duży, więc każdy znajdzie produkt dostosowany do potrzeb swojej skóry. Warto pamiętać o tym, żeby zaczynać o niskich stężeń i zbudować tolerancję skóry na dany składnik, żeby nie zrobić sobie przypadkiem krzywdy.

Dla wszystkich, którym zależy na zdrowej skórze również zimą, portal kosmetyczne.pl opublikował poradnik dotyczący dbania o skórę zimą.

Podsumowanie – kosmetyki na zimę

Te trzy produkty zdecydowanie pomogą Ci zadbać o skórę zimową porą. Wedle władnych preferencji możesz rozszerzyć pielęgnację o dodatkowe kosmetyki, ale pamiętaj, że minimalizm jest jak najbardziej wskazany.