W ostatnich latach medycyna estetyczna należy do dziedzin, które bardzo dynamicznie się rozwijają i które każdego roku zyskują coraz większe grono klientów. Warto przy tym wspomnieć, że medycyna estetyczna nie ogranicza się jedynie do wykonywania bardziej inwazyjnych zabiegów i operacji. W dużej mierze niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim bezbolesne, nieinwazyjne zabiegi, które wyróżniają się krótkim czasem rekonwalescencji. Do ich wykonania bardzo często wykorzystuje się laser diodowy lub frakcyjny, który pozwala na osiągnięcie widocznych i jednocześnie trwałych rezultatów. Wówczas w zależności od wybranego urządzenia można usunąć niechciane owłosienie (podczas stosowania laserów diodowych) lub przebarwienia, blizny, zmarszczki czy trądzik. Do tego typu zabiegów bardzo dobrze sprawdzają się lasery frakcyjne, które dzięki swojemu dogłębnemu działaniu pobudzają skórę do regeneracji i wpływają na jej lepszy i zdrowszy wygląd.

W jakich zabiegach laser frakcyjny sprawdza się najlepiej?

Ze względu na swoje działanie, laser frakcyjny najczęściej jest wykorzystywany przy zabiegach mających na celu poprawę ogólnej kondycji skóry oraz pozbycie się różnego rodzaju zmian skórnych. Warto przy tym wspomnieć, że mimo swojego nieinwazyjnego działania laser zapewnia bardzo dobre i szybko widoczne efekty. Dlatego na zabieg decydują się osoby, które zmagają się z takimi problemami, jak:

– zwiotczała, pozbawiona jędrności i blasku skóra,

– oznaki starzenia się skóry,

– przebarwienia,

– zaskórniki i rozszerzone pory,

– zmiany naczyniowe,

– zmiany spowodowane uszkodzeniem słonecznym,

– naruszenie bariery ochronnej skóry,

– worki pod oczami,

– zmarszczki,

– blizny,

– rozstępy.

Podczas wykonywania zabiegu laser pobudza naturalne procesy odbudowy skóry, co sprawia, że wszelkiego rodzaju niedoskonałości znikają stopniowo i bez konieczności wykonywania bardziej inwazyjnych zabiegów. Z tego też powodu warto zauważyć, że pierwsze efekty mogą pojawić się po 2 tygodniach i postępować wraz z upływem czasu. Niekiedy po wykonaniu serii zabiegów proces odbudowy skóry trwa nawet 10-12 miesięcy. Dzięki temu osoby decydujące się na zabieg stopniowo obserwują coraz lepszą kondycję swojej skóry, co zwiększa zadowolenie z wizyty w gabinecie kosmetycznym i poprawia samopoczucie.

O czym warto pamiętać, wybierając laser frakcyjny?

Decydując się na inwestycję w laser frakcyjny do gabinetu kosmetycznego, warto przede wszystkim skupić się na parametrach poszczególnych urządzeń i na dodatkowych funkcjach, takich jak dodatkowe końcówki służące do różnych partii ciała czy specjalny system chłodzenia zapewniający większy komfort podczas wykonywania zabiegu. Godne uwagi urządzenia znajdują się między innymi w ofercie hurtowni www.attre.eu, która zapewnia możliwość zakupu laserów frakcyjnych, wzięcia ich w leasing lub wynajmu w celu przetestowania działania. Co więcej, hurtowni Attre zapewnia również profesjonalne szkolenia dotyczące obsługi poszczególnych urządzeń, co znacznie ułatwia późniejsze wykonywanie wszystkich zabiegów.