Nie da się ukryć, że każda kobieta wie, że to właśnie biżuteria jest jej najlepszym przyjacielem. Nic więc dziwnego, że każda z pań posiada w swojej skrytce czy gablotce szereg naszyjników, kolczyków, zawieszek czy pierścionków. Nie obejdzie się także bez odpowiednio dobranej bransoletki, która wdzięcznie będzie zdobić kobiece nadgarstki. Jednocześnie warto wspomnieć o jednym, brakującym elemencie. Mianowicie, coraz popularniejsze stają się bransoletki na nogę. W latach 70, kiedy to dominował nurt hippie, kobiety nie wyobrażały sobie życia bez bransoletek na nogę. Były to co prawda najczęściej modele plecione ze sznurków, które zaskakiwały bogactwem kolorów. Obecnie jednak można skusić się na prawdziwe, jubilerskie arcydzieła. Jednak kiedy i w jaki sposób nosić bransoletkę na nogę?

Kiedy jest najlepszy moment, na założenie bransoletki na nogę?

Bransoletki na nogę to jeden z tych elementów biżuteryjnych, który nieodłącznie kojarzy się nam z sezonem letnim. Zwykle na plażach można spotkać panie, które z dumą prezentują na swoich kostkach bransoletki przyozdobione muszelkami, które zawieszone są na dość cienkim rzemyku. Jednocześnie warto zauważyć, że obecne dostępne bransoletki na kostkę w niczym nie przypominają tych, które sobie wyobrażamy. Jubilerzy oferują zarówno wyroby ze złota, srebra, ale także i ze stali chirurgicznej. Takie bransoletki mogą być również przyozdobione symbolicznymi zawieszkami lub wysadzane cyrkoniami. Bransoletki na nogę stały się więc niezwykle eleganckim dodatkiem, który nie koniecznie dedykowany jest tylko i wyłącznie na sezon letni. Z powodzeniem sprawdzą się one także w przypadku „wielkich wyjść” i skutecznie ozdobią one każdą stylizację. Panie więc mogą korzystać z takich bransoletek nie tylko na plaży. Wiele jednak zależy od tego, jaki model bransoletek na nogę one wybiorą i jak skomponują je one z odpowiednią stylizacją.

W jaki sposób nosić bransoletki na nogę?

Noszenie bransoletek na nogę wydaje się być całkowicie oczywiste. Panie muszą po prostu założyć je na kostkę, a następnie zadbać o ich odpowiednie wyeksponowanie. Właśnie w tym momencie, pojawia się niemały problem. Jak można efektywnie uwidocznić bransoletki na nogę? Otóż sposobów na to jest co najmniej kilka, a wszystko zależy już od rodzaju bransoletki.

Jak wyeksponować bransoletki na nogę z rzemyka?

Bransoletki na nogę z rzemyka lub kolorowych sznurków to modele, które dedykowane są wyłącznie na sezon letni. Wobec tego z ich ekspozycją z pewnością nie będzie najmniejszego problemu. Panie powinny zakładać je do szortów, krótkich sukienek i spódniczek. Oczywiście nie można również zapomnieć o tym, że sprawdzą się one również w przypadku sukienek maksi z rozcięciem, które pozwoli nam wyeksponować nogę z bransoletką. Warto zadbać o to, by sandałki lub buty nie sięgały ponad kostkę i nie zakryły naszej wdzięcznej ozdoby.

Jak nosić eleganckie bransoletki na nogę z metali szlachetnych?

Bransoletki na nogę z metali szlachetnych dedykowane są z kolei wyjątkowym okazjom. Panie powinny dobierać je odpowiednio do butów i sukienki. Ważne, by sukienka posiadała rozcięcie lub była po prostu nieco krótsza, by bransoletka na nogę stała się rzeczywiście widoczna. W przypadku butów- jeśli decydujemy się na szpilki na pasku, warto zadbać o to, by były one w kolorze czarnym. Wówczas pięknie podkreślą one odcień srebrnej lub złotej bransoletki, która na tle czarnego koloru będzie niesamowicie połyskiwać. Taka ozdoba z pewnością przyciągnie wzrok na nie jednej imprezie.