Lato to niezbyt łaskawy okres dla naszej cery, która w tym najgorętszym czasie potrzebuje znacznie więcej uwagi i kompleksowej pielęgnacji. Skóra twarzy to ten fragment ciała, na którym ostre promienie słoneczne natychmiast odciskają swoje piętno.

Warto pamiętać, że procesy starzenia znacznie szybciej postępują w przypadku cery, dlatego solidne nawilżenie jest kluczową sprawą, której nie można pod żadnym pozorem bagatelizować. Kompleksowa pielęgnacja cery to przede wszystkim solidne oczyszczanie i pozbywanie się naskórka, co możemy załatwić za pomocą delikatnego peelingu do twarzy oraz stosowanie nawilżających kremów, które utrzymają poziom wody w strukturze skóry, wyhamowując procesy starzenia, dostarczając odżywczych minerałów oraz redukując powstałe już zmarszczki. Dosyć dobrym posunięciem jest stosowanie kosmetyków powstałych na bazie naturalnych składników, w których nie zabraknie botanicznych olejów oraz wyciągów z figi, która znalazła spore uznanie w branży kosmetycznej.

Warto pamiętać również o skórze znajdującej się bezpośrednio pod oczami, która jest najdelikatniejszą partią i również wymaga sporej troski.