Pielęgnacja skóry zawsze powinna być dostosowana do jej typu i rodzaju problemu.

Skoro więc od wielu lat zmagasz się z uciążliwymi i mało estetycznymi krostkami, które występują już dosłownie wszędzie – począwszy od twarzy, kończąc na łydkach czy udach – musisz zadziałać tak, by doprowadzić do zahamowania produkcji łoju i zamknąć gruczoły, z których potem powstają pryszcze.

Pielęgnacja skóry trądzikowej – to warto wiedzieć

Odpowiednie kosmetyki zdecydowanie ci w tym pomogą. Stwórz z nich swoją indywidualnie dopasowaną pielęgnację skóry, by leczenie trądziku nareszcie zaczęło przynosić jakieś korzyści. Uważaj jednak na zbyt agresywne preparaty. A niestety produkty przeznaczone do leczenia wyprysków najczęściej mają aż nadto silne działanie. Nie są one dla ciebie niczym dobrym. Na pierwszy rzut oka niby łagodzą objawy problemu, bo gdy tylko je zastosujesz, dostrzegasz, że twoja skóra jest jakby gładsza i czystsza, ale już po tygodniu tak agresywnej pielęgnacji trądzik zaczyna się pogłębiać. Te najsilniejsze produkty tworzone są głównie z alkoholu.

Często też pojawiają się w nich kwasy, które są czymś dobrym dla skóry, ale jednak nie powinny być stosowane codziennie. Agresywne środki mogą bowiem pozbawić twoją twarz jej naturalnej warstwy ochronnej. Zaczną ją też podrażniać i przesuszać. A gdy skóra staje się sucha, zaczyna produkować jeszcze więcej łoju, co kończy się kolejnym wysypem „nieprzyjaciół”. Zawsze staraj się wybierać delikatne kosmetyki o konkretnym działaniu. W twojej codziennej pielęgnacji powinno znaleźć się miejsce dla lekkiego żelu oczyszczającego, nawilżającego toniku, matującego i odżywczego kremu oraz preparatu punktowego.

Tutaj znajdziesz odpowiedź, jeśli zastanawiasz się czy w ogóle trądzik jest niebezpieczny dla zdrowia?

Z ostatniego produktu możesz korzystać wyłącznie wtedy, gdy zobaczysz, że coś nowego zaczyna pojawiać się na twojej twarzy. Raz w tygodniu postaraj się również wykonać peeling twarzy. Nie używaj jednak peelingów mechanicznych, które zbyt mocno ścierają zewnętrzny naskórek. Spokojnie możesz natomiast sięgać po peelingi enzymatyczne, które wspaniale działają na trądzik.