Oliwa z oliwek to jeden z najważniejszych produktów spożywczych w Twojej kuchni. Dlaczego? Ponieważ dostarcza Ci mnóstwa cennych składników, które trudno znaleźć w innych artykułach. Świetnie smakuje, więc warto jeść ją nawet codziennie. A gdzie robić zapasy? W sklepie online!

Co jest najważniejsze przy zakupie oliwy online?

Oliwa z oliwek zawiera bardzo dobre proporcje kwasów tłuszczowych omega-3 do omega-6. Z tego względu jest polecana do spożyciu w postaci „extra virgin”, czyli jak najmniej przetworzonej podczas tłoczenia na zimno. Taki proces produkcji sprawia, że zachowuje ona maksimum wartości odżywczych oliwek uprawianych w krajach śródziemnomorskich, a do tego mnóstwo swojego charakterystycznego smaku. Oliwa z oliwek nie powinna być przechowywana w cieple, na słońcu ani zbyt długo po otwarciu, a także nie powinna być używana do ciepłych potraw, ponieważ wtedy traci swoje walory smakowe i odżywcze. Tak naprawdę kupowanie oliwy online i w sklepie stacjonarnym wygląda dokładnie tak samo – dopóki nie otworzysz butelki, nie wiesz jakiej jakości produkt się w niej znajduje, dlatego musisz polegać na etykiecie. Kupowanie online to dla Ciebie sposób na to, by nie dźwigać niepotrzebne butelek w siatkach, oszczędzać pieniądze, a do tego – móc wybierać spośród najlepszych jakościowo oliw dostępnych na Unique. Dobry sklep z oliwami dostępny online z pewnością Ci to umożliwi!

Oliwa z oliwek – w butelce czy w puszce?

Aby oliwa z oliwek nie straciła smaku ani nie zjełczała, trzeba spełnić kilka warunków jej przechowywania:

– w oryginalnym opakowaniu

– szczelnie zamknięta

– zużyć maksymalnie do 3 miesięcy po otwarciu

– w butelce z ciemnego szkła lub całkowicie zaciemnionej puszce

– w chłodnym, suchym pomieszczeniu, ale nie w lodówce

– w naczyniu szklanym lub aluminiowym, nie oddającym do oliwy swojego posmaku ani cząstek materiału, z którego jest zrobione

Każdy dobry sklep z oliwami zaoferuje Ci nie tylko oliwy w butelkach o różnej pojemności, ale również w puszkach. Takie oliwy przeznaczone są głównie do użytku gastronomicznego – gdzie ma się pewność, że zostaną zużyte w szybkim tempie, a puszka 3l ułatwi ich przechowywanie oraz transport. Oliwa z oliwek Ziro w puszce to gwarancja wysokiej jakości – posiada szczelne zamknięcie, chroni przed światłem i ułatwia użytkowanie w gastronomii, gdzie zaleca się ograniczać ilość szkła, które może się stłuc. Malutkie, nawet 100 ml butelki oliwy z oliwek to doskonały wybór do kuchni w domach prywatnych. Pozwalają na szybkie zużywanie produktu nawet pomimo sięgania po niego w niewielkich ilościach.

Sklep godny zaufania – czyli jaki?

Wybierając sklep internetowy sprzedający wysokiej jakości włoskie, hiszpańskie czy greckie oliwy z oliwek, zwróć uwagę na Unique. Znajdziesz tam prawdziwe, importowane z zagranicy oliwy, do których produkcji użyto oliwek dojrzewających w południowym słońcu, i które butelkowano bezpośrednio na miejscu. Im krótszą drogę przebyła oliwka z miejsca uprawy do miejsca tłoczenia i butelkowania, tym lepiej dla jej jakości, dlatego warto wybierać produkty oryginalne, z południa Europy. Godny zaufania sklep internetowy dostarczy Ci je z długą datą przydatności do spożycia, co oznacza, że sprzedawane są jak najświeższe. Do tego zapakuje je w sposób gwarantujący bezpieczną dostawę kurierską, i prześle niezwłocznie najszybszą możliwą drogą. To działania mające na celu, aby klient otrzymał jak najświeższy produkt. Pamiętaj – świeżość oliwy z oliwek to podstawowe kryterium jej wysokiej jakości, dlatego zwracaj baczną uwagę na to, co kupujesz!