Czy zdarzyło Wam się kiedyś kupić szminkę, która finalnie zupełnie nie pasowała do Waszego typu urody i nigdy nie pomalowałyście nią ust? A może niejednokrotnie musiałyście powstrzymywać się przed zakupem wymarzonego koloru, ponieważ nie grał on z Waszą karnacją? Jeśli tak, to dzisiaj przedstawimy Wam kilka sposobów na dobranie odpowiedniego koloru szminki do Waszego typu urody.

Jaki masz typ urody?

Podstawową rzeczą jest określenie, jaki jest Wasz typ urody. Najczęściej spotkamy się z podziałem na ciepły i chłodny odcień i to właśnie na tej podstawie będziecie mogły dobrać odpowiednią pomadkę. Kobiety, które mają chłodny typ przeważnie opalają się na czerwono i wyglądają zdecydowanie lepiej w srebrnej biżuterii. W takiej sytuacji najlepiej jest wybierać szminki w kolorze śliwkowym, winnym albo brudnego różu. Dobrą wskazówką będzie tutaj dobór kolorów, które mają w sobie jakiś odcień niebieskiego.

Zupełnie inne kolory będą pasowały do kobiet z ciepłym typem urody. Będą się one charakteryzowały orzechowymi czy miodowymi włosami i bardzo łatwo opalą się na brązowy. Często mówi się, że ich skóra ma kolor brzoskwiniowy, o wiele lepiej wyglądają one w złotej biżuterii. Mając taki typ urody warto zaopatrzyć się w pomadki o odcieniach pomarańczowy, beżowy, brązowy i wszelkie ciepłe czerwienie.

Kolor włosów

Dosyć często można również dobrać odcień szminki pod kolor włosów. Jest to dużo prostsze rozwiązanie, ponieważ nie musimy się domyślać czy jest on ciepły, czy zimny. Jeśli więc macie włosy czarne to prawdopodobnie doskonale będzie do Was pasował czerwień ust. Jeśli nie lubicie tak ostrego koloru to możecie spróbować również z czekoladowym lub ciepłym różem. Wszystkie blondynki powinny dobrze wyglądać z delikatniejszymi odcieniami. Doskonale sprawdzi się więc jaśniejszy róż lub beż. Wszystkie kobiety z brązowymi włosami powinny spróbować kolorów malinowych i koralowych. Jeszcze inaczej będzie przy osobach, które mają rude włosy. Tutaj polecamy matową czerwień, ale też różne odcienie brązu.