Niewielka saszetka z podstawowymi kosmetykami niezbędna jest w torebce każdej kobiety.

Zawartość kosmetyczki trzeba tak skompletować, aby znalazły się w niej akcesoria do szybkiej korekty makijażu w miejscu pracy, w restauracji albo w podróży.

Co jest najbardziej potrzebne w damskiej kosmetyczce?

Kobiety starają się wyglądać nienagannie w każdej sytuacji. Jednak zrobiony rano staranny makijaż może w ciągu dnia stać się daleki od doskonałości. Mają na to wpływ warunki atmosferyczne, wysiłek fizyczny, czy posiłek w restauracji. Podręczne kosmetyki umożliwiają szybkie i dyskretne uzupełnienie makijażu.

Potrzebna jest puderniczka z lusterkiem. Najlepiej jeśli zawiera puder w kamieniu. Kilkoma szybkimi ruchami można pokryć widoczne niedoskonałości; błyszczący się nos lub nazbyt zarumienione policzki. Puder prasowany wygładza skórę i nadaje jej matowy wygląd.

Bez wątpienia nieodzowna jest pomadka do ust. Gdy podczas posiłku zetrze się szminka, zbyt jasne wargi psują cały wizerunek. Jeśli kobieta wybiera się po pracy na eleganckie przyjęcie, warto aby oprócz szminki używanej na co dzień, w kosmetyczce była również pomadka w nieco ciemniejszym odcieniu. Taka lepiej prezentuje się przy sztucznym oświetleniu. Tutaj przeczytasz więcej na temat pomadek na co dzień i od święta.

Jak zrobić odświeżający makijaż oczu?

Dobrze jest mieć w kosmetyczce akcesoria do malowania oczu i brwi. Bardzo praktyczny jest zestaw cieni do powiek. Wystarczy aby zawierał 3 stosowane zazwyczaj kolory.

Do uzupełnienia makijażu oprawy oczu potrzebna jest mascara, eyeliner i kredka do brwi. Można szybko przyczernić rzęsy oraz podkreślić rysunek oczu i brwi. Do kompletu zawartości kosmetyczki nie może zabraknąć małego grzebyka i niewielkiego pojemnika z lakierem do włosów w sprayu. Tak wyposażona kosmetyczka pomoże kobiecie poprawić swój wizerunek zewnętrzny w każdej sytuacji.