Pewnie kilkukrotnie zdarzyło ci się już kupić produkt, z którego później w ogóle nie byłaś zadowolona. W takich sytuacjach nieudany zakup próbujemy zwykle jakoś wykorzystać, ale nie zawsze mamy na to szansę. Oszczędzanie na kosmetykach nie powinno bowiem skłonić cię do tego, by wciskać innym ludziom totalne buble. Być może jednak uda ci się tchnąć drugie życie w kosmetyk, który już spisałaś na raty. To, że nie sprawdził się on w nadanej mu roli, nie oznacza jeszcze, że jest on czymś totalnie bezwartościowym, czego w ogóle nie zdołasz zużyć.

Spróbuj więc wykorzystać ponownie kosmetyki

Spróbuj zatem znaleźć dla takiego kosmetyku jakieś inne nowe przeznaczenie. Jeżeli używałaś go już zgodnie z zaleceniami producenta i nie dało to żadnych pozytywnych rezultatów, najwyższa pora wypróbować coś zupełnie innego. Chociażby dla takiej odżywki do włosów jesteś w stanie wymyślić przynajmniej jedno dodatkowe zastosowanie. Jeżeli więc totalnie nie sprawdziła się ona na twoich pasmach, bo okazała się za ciężka i trudna do spłukania, tym razem wypróbuj ją na… nogach – używając jej przed standardową depilacją. Podobnie możesz postąpić z nawilżającą maską do włosów, a nawet i cięższym bądź bardziej treściwym szamponem. Ogólnie rzecz biorąc większość takich kosmetyków sprawdza się właśnie w roli pianki do golenia. Specjalistyczne kosmetyki do depilacji nie są ci więc niezbędnie potrzebne.

Jak oszczędzać na kosmetykach?

Teraz wiesz, że jest to prostsze, niż do tej pory myślałaś. Niepasującego szamponu użyj jak pianki do golenia albo.. przeznacz go do czyszczenia pędzli – zwłaszcza tych wykonanych z naturalnego włosia. A może kupuj po prostu ekologiczne kosmetyki, które wytrzymują znacznie dłużej? Z kolei kremem do twarzy, który zapycha twoją wrażliwą cerę, możesz smarować pozostałe części ciała, o ile na nich nie masz tendencji do trądziku. Większość nawilżających kosmetyków sprawdzi się natomiast na stopach. Jeżeli więc nijak nie jesteś w stanie zużyć kiepskiego kremu, smaruj nim po prostu pięty, bo im raczej nic nie jest w stanie zaszkodzić i wszystko potrafi się na nich sprawdzić.